Ceny nowych samochodów Ceny samochodów używanych AutoSalon
INTERIA.PL - Portal internetowy

Biznes

enhanced by Google


  
Szukaj

#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
» 
#bl
#bl
#bl     Kalendarium  
 


 

     Ankieta  
 
Czy jesteś zainteresowany mobilnym dowódem osobistym w telefonie?
 

   

zdjęcie
Zmiana w płaceniu podatków od nieruchomości
21.06.2017 05:55

Większość przedsiębiorców zobowiązana jest do regulowania podatku od nieruchomości w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Bez wątpienia stanowi to znaczne obciążenie finansowe. Maksymalne stawki podatków co roku ulegają zmianie w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych w pierwszym półroczu roku poprzedniego. Przez ostatnie dwa lata obserwujemy nieznaczny spadek tego wskaźnika, a w konsekwencji maksymalnych stawek podatku od nieruchomości.
wyślij do znajomego 
Opóźnione płatności w podatku dochodowym
13.06.2017 06:00
Przedsiębiorcy w prowadzeniu działalności gospodarczej regulują zobowiązania wobec różnych podmiotów i instytucji. Nie zawsze jednak wywiązują się z nich terminowo, co wpływa na sposób ujęcia w kosztach należności głównej, a w niektórych wypadkach również na możliwość obciążania kosztów związanymi z tym opłatami dodatkowymi. więcej »
wyślij do znajomego 
CBA zatrzymało kolejne osoby podejrzane o fałszowanie faktur VAT
06.06.2017 10:55
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym fałszowania faktur VAT. Tym samym lista osób zatrzymanych w tej sprawie wzrosła do 30. więcej »
wyślij do znajomego 
CBA: Próba wyłudzenia VAT na 100 mln zł, trzy osoby zatrzymane
26.05.2017 08:53
Centralne Biuro Antykorupcyjne udaremniło próbę wyłudzenia zwrotu VAT na kwotę 100 mln zł, zatrzymano trzy osoby - dowiedziała się PAP w CBA. Próbowano wpuścić do obiegu lewe faktury na 1,5 mld zł. więcej »
wyślij do znajomego 
31 maja mija termin wpłaty nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych do ZFŚS
26.05.2017 06:00
Przedsiębiorcom zostało kilka dni na zasilenie obowiązkowego Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych pierwszą transzą środków. W związku ze zmianą przepisów, w tym roku potencjalnie mniej firm będzie musiało dokonać przelewu. Zmieniły się też wysokości odpisów - wzrosły o 8 proc., średnio o 51 zł.
 więcej »
wyślij do znajomego 
Kredyt w rachunku bieżącym mikrofirmy z prowizją 0 procent
17.05.2017 05:53
Półroczny staż przedsiębiorcy i brak zabezpieczenia nie jest przeszkodą dla ING Banku, Idea Banku, Banku Millenium i Nest Banku - tylko w nich właściciel mikrofirmy znajdzie ofertę kredytu w rachunku na kwotę 50 tys. zł, wynika z rankingu Tax Care. Jedynie dwa banki nie pobiorą prowizji za niewykorzystaną część kredytu. więcej »
wyślij do znajomego 
Stress test podatkowy - czy jesteś gotowy na wizytę KAS?
13.05.2017 06:00
Jak sprawić, by kontrola celno-skarbowa w firmie zakończyła się brakiem stwierdzenia nieprawidłowości? Co zrobić, aby nie była traumatycznym przeżyciem? Jakie działania podjąć, a jakich unikać? Jak się przygotować i odpowiednio zabezpieczyć? więcej »
wyślij do znajomego 
"Puls Biznesu" Skarbówka ma być szybka i uczciwa
05.05.2017 05:51
Koniec z przeciąganiem kontroli, domniemaniem winy przedsiębiorcy i dążeniem do ukarania go za wszelką cenę - takie wytyczne dostała skarbówka. Informuje o tym "Puls Biznesu". więcej »
wyślij do znajomego 
Kowalczyk: Obniżenie ZUS-u dla małych firm jest potrzebne
02.05.2017 13:51
Trzeba obniżyć próg zryczałtowanej składki ZUS płaconej przez najmniejszych przedsiębiorców - mówił minister Henryk Kowalczyk we wtorek w TV Republika, odnosząc się do rządowego projektu w tej sprawie. Nie wykluczył też, że rząd wróci do koncepcji tzw. jednolitego podatku. więcej »
wyślij do znajomego 
Lubuskie: Wzmożone kontrole KAS na granicy
25.04.2017 08:17 (aktualizacja 11:23)
Ponad 150 funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej rozpoczęło wzmożone kontrole na lubuskim odcinku granicy z Niemcami. Działania są związane z wejściem w życie przepisów nakładających nowe obowiązki na podmioty zajmujące się handlem i przewozem tzw. towarów wrażliwych. więcej »
wyślij do znajomego 
  starsze »

  KALKULATOR WALUTOWY

średni kurs NBP z dnia 23.06.2017
 podaj kwotę w  
 wynik w  
   
 Kalkulatory
ustawowy
zobowiązań podatkowych
  CZY WIESZ... PIENIĄDZE W BANKU ZUS

- 288,66 PLN/mc
Płace
- 936,00 PLN/mc
- 532,90 PLN/mc

STREFA.PL
STREFA.PL
Firmowe konta www i e-mail
Fachowy sposób promocji firmy.
Domeny
Wygodny system rejestracji i zarządzania domenami.
mBiznes
Finanse firmy przez Internet
Niski koszt, ciągły dostęp.

 Napisz do serwisu Moja Firma » serwisy INTERIA.PL »
12.08-