Ceny nowych samochodów Ceny samochodów używanych AutoSalon
INTERIA.PL - Portal internetowy

Biznes

enhanced by Google


  
Szukaj

#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
» 
#bl
#bl
#bl     Kalendarium  
 


 

     Ankieta  
 
Czy wiek emerytalny kobiet i mężczyzn powinien być zrównany?
 

   

zdjęcie
"Puls Biznesu": Podatki gigantów jednak do lustracji
17.08.2017 06:24

Ministerstwo Finansów odrzuca krytyczne opinie biznesu i rządowych prawników o pomyśle ujawniania tajemnic podatkowych 4,5 tys. największych firm - informuje czwartkowy "Puls Biznesu".
wyślij do znajomego 
Podatnicy będą mieli obowiązek przekazywać dobowe wyciągi rachunków szefowi KAS
13.08.2017 06:00
Ministerstwo Rozwoju i Finansów pracuje nad projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej. Projekt przewiduje wprowadzenie obowiązku przekazywania przez podatników dobowych wyciągów z rachunków bankowych szefowi Krajowej Administracji Skarbowej. więcej »
wyślij do znajomego 
MF nie wyklucza zmian w stosowaniu obniżonych stawek VAT na żywność
09.08.2017 10:42
MF nie wyklucza zmian w stosowaniu obniżonych stawek VAT na żywność, weźmie pod uwagę propozycję stawek 5 proc. i 23 proc. - napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską. więcej »
wyślij do znajomego 
Nowe uprawnienia kontroli skarbowej
09.08.2017 06:00
Wraz z ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej, weszły w życie nowe zasady przeprowadzania kontroli u podatników. Kontrola celno-skarbowa, która zastępuje kontrolę skarbową i celną, otrzymała kilka nowych uprawnień - chociaż już wcześniej kontrolerzy mieli możliwość przeszukiwania mieszkania czy przesłuchiwania wybranej osoby. Możliwa była też kontrola podmiotów, które miały siedzibę lub miejsce zamieszkania poza właściwością miejscową urzędu, wymagało to jednak dopełnienia wielu formalności. więcej »
wyślij do znajomego 
Optymalne wakacje w raju (cz. VIII): Malta i Cypr
07.08.2017 10:00
Choć europejskie rządy deklarują walkę z podatkową optymalizacją, wciąż na starym kontynencie nie brakuje miejsc oferujących podatnikom atrakcyjne warunki rozliczania dochodów. Do podatkowych rajów (ujętych w karby unijnego prawa) możemy zaliczyć Maltę i Cypr. więcej »
wyślij do znajomego 
Ministerstwo Finansów chce zastąpić ustawy o PIT i CIT trzema nowymi ustawami
06.08.2017 06:00
Ministerstwo Finansów rozważa wdrożenie kolejnego rewolucyjnego projektu w zakresie przepisów prawa podatkowego. Zmiany mają być zasadnicze, rząd chce bowiem doprowadzić do zastąpienia obecnych ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych trzema nowymi ustawami regulującymi opodatkowanie dochodów z wynagrodzeń, działalności gospodarczej i oszczędności kapitałowych. więcej »
wyślij do znajomego 
Firmy niepłacące dostawcom będą miały wyższe podatki
04.08.2017 05:50
Problem nierzetelności płatniczej wśród firm pozostaje powszechnym zjawiskiem. 48 proc. firm informuje, że w ostatnich 6 miesiącach miało do czynienia z niesolidnością swoich odbiorców, ponieważ regulowali płatności za otrzymany towar czy usługi z ponad 60-dniowym opóźnieniem - wynika z cokwartalnego badania Instytutu Keralla Research dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Rząd przygotowuje kolejne zmiany, które mają utrudnić życie firm-dłużników, tym razem będą to podwyższone podatki. więcej »
wyślij do znajomego 
Nowe przepisy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami
29.07.2017 06:00
Już obowiązuje nowa ustawa o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Określa zasady i tryb wymiany informacji podatkowych z innymi państwami, obowiązki instytucji finansowych w zakresie automatycznej wymiany informacji podatkowych i kontrolę ich wykonywania. więcej »
wyślij do znajomego 
Kontrola skarbowa się przedłuża - co zrobić?
26.07.2017 05:59
Kontrole skarbowe są podstawową formą weryfikowania poprawności rozliczeń podatkowych przedsiębiorców i stanowią nieunikniony element rzeczywistości gospodarczej. Mogą być prowadzone wobec każdego podmiotu, który ma obowiązek przestrzegania przepisów prawa podatkowego. 1 marca 2017 r. weszła w życie ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej, która wprowadziła liczne zmiany nie tylko co do struktury i funkcjonowania organów podatkowych, lecz także reguł prowadzenia kontroli skarbowej. więcej »
wyślij do znajomego 
Rozszerzone kontrole krzyżowe. Fiskus będzie sprawdzał wszystkich dostawców
26.07.2017 05:53
Zmiany przepisów prawnych, wprowadzonych przez ustawodawcę 1 stycznia 2017 r. sprawiają, że organy skarbowe zostały wyposażone w jeszcze szersze uprawnienia dotyczące kontroli podatkowych przedsiębiorców niż dotychczas. więcej »
wyślij do znajomego 
  starsze »

  KALKULATOR WALUTOWY

średni kurs NBP z dnia 17.08.2017
 podaj kwotę w  
 wynik w  
   
 Kalkulatory
ustawowy
zobowiązań podatkowych
  CZY WIESZ... PIENIĄDZE W BANKU ZUS

- 288,66 PLN/mc
Płace
- 936,00 PLN/mc
- 532,90 PLN/mc

STREFA.PL
STREFA.PL
Firmowe konta www i e-mail
Fachowy sposób promocji firmy.
Domeny
Wygodny system rejestracji i zarządzania domenami.
mBiznes
Finanse firmy przez Internet
Niski koszt, ciągły dostęp.

 Napisz do serwisu Moja Firma » serwisy INTERIA.PL »
10.45-